Wybacz Emmo

Borys nadal zasypywał pytaniami Toma Cartera.

Bob Brendon został zastrzelony w pobliżu wzgórz Jing Mai. Prawdopodobnie zabójcą jest Oliwer Hamer?

Ojciec Roberta, odkąd dowiedział się o porwaniu Amelii, dniem i nocą śledził poczynania Brendona. Pomagałem mu w inwigilacji szubrawca – oznajmił z zadowoleniem Carter. Jedna z wersji mojego prywatnego dochodzenia zakłada, że umysł Amelii przegrano na twardy dysk w laboratoriach Ptasiej Strefy, a ciało spalono. Podzieliłem się spostrzeżeniami z Oliwerem podczas jednego z nielicznych, potajemnych spotkań. W okolicach Jing Mai mogło dojść do rozmowy na ten temat pomiędzy Oliwerem i Bobem. Zrozpaczony Hamer zastrzelił Brendona. Są to jednak przypuszczenia. Brak dowodów. Od lat nie mam kontaktu z Oliwerem.

Z jakiego źródła dowiedział się pan o istnieniu laboratoriów? – dopytywał Borys.

W Departamencie Stanu Kadery podejrzewano, że Ptasia Strefa jest zbyt ryzykownym i kosztownym zamierzeniem, aby Kitkow lub na przykład Hamer, jako szef wywiadowni gospodarczej, za nim stali. Bylem w tajnym zespole ekspertów, którzy analizowali ten przypadek i wiele faktów wskazywało na udział Brendona w budowie klinik i laboratoriów. Fundusze pochodziły z narkobiznesu. Zrobiono niezbyt dużo, aby rozwikłać do końca tę sprawę – wyjawiał Carter.

Tomy, ja spotkałem Oliwera Hamera i nieformalnego szefa klinik w Ptasiej Strefie. Nazywał się Patano – informował Borys emerytowanego oficera.

Oliwer podążał za Brendonem wszędzie. I jest wielce prawdopodobne, że również angażował się w jego perfidne projekty. Poszukiwał bowiem żony, którą Bob Brendon uprowadził – tłumaczył Carter. Ponadto ten skurwiel pozyskał do współpracy Alfredo Patano, niezwykle inteligentnego karierowicza, zastępcę

dyrektora instytutu Kitkowa. Nawiasem mówiąc, Brendon zlecił nawiązanie współpracy Robertowi z instytutem Kitkowa, aby Patano w sprzyjających okolicznościach zamordował syna Oliwera. Oczywiście Hamer nie miał pojęcia o łączących ich relacjach. Obawiam się, że dzisiaj także brak mu wiedzy o roli Patano w tym trójkącie: Brendon – Hamer i zastępca Kitkowa. Ja sam niedawno się o tym dowiedziałem.

Tomy sięgnął do kieszeni spodni, wyjął papierową chustkę do nosa i wysmarkał się w nią.

Tomy nie obrzydzaj nam rozmowy i jedzenia To nieestetyczne,… co ty wyprawiasz – krzyknęła zniesmaczonapani Rieger.

Wybacz Emmo, ilekroć wymawiam imię Brendona muszę się wysmarkać. Organizm się tego domaga, mimowolnie – argumentował Carter.

W Departamencie Stanu Kadery Bob Brendon należał do grupy ambitnych urzędników i funkcjonariuszy…..– Borys konsekwentnie ciągnął Cartera za język.

Dlatego bacznie mu się przyglądano. Moim zdaniem, Bob Brendon przygotował plan demonstracji i przewrót w Paterze – sugerował emerytowany policjant. Kiedy zginął, pierwsze skrzypce przejął Patano. Oliwer prawdopodobnie uwiarygadniał wszelkie działania. Prawdopodobnie….

Ojciec połączył siły z Patano. Trudno w to uwierzyć – stwierdziłem z goryczą.

Wydarzenia wymknęły się spod kontroli Departamentu Stanu – odpowiedział Tom Carter. A może w tej sprawie jest nie jedno dno, a kilka. Generał Sato wspomniał niedawno, podczas luźnej z nim rozmowy, o broni elektromagnetycznej i kontroli umysłów obywateli Królestwa Wielkiego Moona z bazy wojskowej w Plamau.

(Fragment powieści PARADOKS JORGA STEINA – wyd. II 2020 – do nabycia:

1. wersja papierowa – księgarnie internetowe, wybrane księgarnie stacjonarne

2. audiobook – Audioteka, Storytel)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *